Ako pomôcť svojim deťom ľahko sa adaptovať v škôlke?
Každé dieťa, ktoré prvýkrát vstúpi do neznámeho prostredia, zažíva určitú mieru stresu. Nie je to inak ani u čerstvého škôlkara/čerstvej […]
Každé dieťa, ktoré prvýkrát vstúpi do neznámeho prostredia, zažíva určitú mieru stresu. Nie je to inak ani u čerstvého škôlkara/čerstvej […]
Príchod nového člena rodiny je väčšinou pre nás rodičov vzrušujúcou a radostnou správou. Rovnaké nadšenie však nemusí cítiť náš prvorodený syn
Obdobie vzdoru je kľúčovou etapou v prirodzenom (normálnom) psychickom vývine batoliat. Deti v tomto čase objavujú svoju nezávislosť a samostatnosť, zároveň testujú
Nástup do materskej školy je prvým veľkým spoločenským míľnikom pre nášho syna a našu dcérku. Predstavuje to výraznú zmenu pre celú rodinu. Na túto zmenu sa dá včas pripraviť.
Strach je pocit, ktorý zažívajú deti aj dospelí. Je prirodzenou súčasťou vývinu každého dieťaťa. Ako môžeme svojim deťom pomôcť prekonať strach? Čo nerobiť, keď naše dieťa ovládol strach?
Čo motivuje škôlkarov ( 3- až 6-ročné deti)? Ako motivovať školákov na prvom a druhom stupni základnej školy? Akú úlohu máme my, rodičia, učitelia našich detí, ich spolužiaci a iné motivačné faktory?
Štúdie ukazujú, že odmeny a pochvala vo výchove detí nepôsobia tak, ako sme si doteraz mysleli a ako si želáme. Čo máme robiť, keď chceme posilniť dobré správanie detí, keď ich chceme motivovať?
Niekedy môže byť náročné rozlíšiť, či u svojho dieťaťa máme trvať na tom, aby niečo vykonalo samo, alebo potrebuje našu pomoc. Inokedy sa ani nenazdáme a robíme skoro všetko za svoje dieťa.
Aký je problém s trestami? Prečo nefungujú? Prečo vôbec používame tresty vo výchove detí? Ako naučiť deti, aby nerobili zlé veci a robili tie správne bez používania trestov?